Na skrzydłach systemu

CSF Polska rozwija usługi programistyczne i konsultingowe dla systemu Concorde XAL wspomagającego zarządzanie średnią i dużą firmą.

CSF Polska rozwija usługi programistyczne i konsultingowe dla systemu Concorde XAL wspomagającego zarządzanie średnią i dużą firmą.

"Dobiega końca era sprzedaży pakietów wspomagających zarządzanie jako zamkniętych, skończonych produktów. Możliwości zaoferowania usług konsultingowych i stworzenie dodatkowego oprogramowania uzupełniającego standardową funkcjonalność systemu będą warunkowały pozyskiwanie kolejnych kontraktów" - mówi Piotr Fałek, dyrektor CSF Polska z Lublina. Starając się wyjść naprzeciw przewidywanym przez siebie zmianom na rynku, CSF tworzy dedykowane wersje branżowe duńskiego systemu Concorde XAL. Firma polonizuje także dodatkowe pakiety oprogramowania tworzone przez dystrybutorów systemu na całym świecie.

Wersje branżowe

CSF ma za sobą instalacje systemu Concorde XAL, m.in. w zakładach Materne Polska i Zakładach Tytoniowych w Lublinie. Modyfikacje systemu dokonywane na potrzeby kolejnych klientów zaowocowały wersją dedykowaną, uwzględniającą szczególne potrzeby sektora przetwórstwa spożywczego - obsługę skupu, zarządzanie siecią transportową, dystrybucję produktów w sieci sklepów.

Kolejna wersja branżowa - tworzona na potrzeby firm budowlanych - będzie zawierać m.in. moduły umożliwiające rozliczanie projektów inwestycyjnych. "Concorde dobrze sprawdza się na polskim rynku ze względu na dużą elastyczność. Łatwe jest jego sparametryzowanie w celu dostosowania do potrzeb konkretnego klienta. Dostępny jest jego kod źródłowy umożliwiający dokonywanie modyfikacji w programie i łączenie standardowego systemu z dodatkowymi programami, obsługującymi specyficzne dziedziny działalności przedsiębiorstwa" - mówi Piotr Fałek.

Moduły międzynarodowe

CSF współpracuje z islandzkimi i duńskimi firmami informatycznymi w zakresie polonizacji uzupełniającego Concorde oprogramowania. Są to systemy obsługi magazynów wysokiego składowania, wykorzystujące czytniki kodów kreskowych i przesyłające informacje drogą radiową, a także oprogramowanie umożliwiające rozliczanie czasu pracy połączone z czytnikami kart magnetycznych i zintegrowane z modułem kadrowo-płacowym Concorde. Lubelska firma zlokalizowała także rozwiązanie pozwalające na obsługę kontrahentów - sprawdzanie stanów magazynowych, składanie zleceń, tworzenie zamówień do produkcji - z wykorzystaniem Internetu. "Będziemy poszerzać naszą ofertę, skupiając się na rozwiązaniach internetowych i systemach dziedzinowych" - mówi Piotr Fałek.

Początkowo CSF skupiał się na lokalnym rynku województwa lubelskiego. "W zasadzie nie mamy tutaj konkurencji. Jesteśmy jedyną firmą w Lublinie, która sprzedaje kompleksowe rozwiązanie wspierające zarządzanie przedsiębiorstwem tej klasy" - twierdzi Piotr Fałek. Początkowe ograniczanie się do rynku lubelskiego było warunkowane istnieniem kilkunastu innych dystrybutorów systemu Concorde XAL i próbą uniknięcia konkurencji o kontrakty. Wdrożenie Concorde w 18 oddziałach terenowych firmy dystrybucyjnej Pack Plast otworzyło CSF rynek ogólnopolski.


TOP 200