Na rynku pojawiły się komputery ułatwiające pracę w modelu hybrydowym

Materiał promocyjny Pracujesz z domu i biura? To rozwiązanie jest dla Ciebie! Na polskim rynku są już komputery z innowacyjnymi funkcjami, dzięki którym odkryjesz potencjał pracy hybrydowej. Takie możliwości udało się osiągnąć dzięki połączeniu procesorów Intel Core vPRO z najnowszym oprogramowaniem – Windows 11. To ciekawa propozycja, nie tylko dla klientów biznesowych.

Dotychczasowy model pracy, który pamiętamy sprzed pandemii to już historia. Wiele osób na stałe przeniosło swoje miejsce pracy z biura do domu. Inni zdecydowali się częściowo wrócić do biura

i spędzają tam kilka dni w tygodniu. Głównym wyzwaniem, przed jakim stoją teraz szefowie działów IT w firmach, jest zapewnienie pracownikom bezpiecznych i komfortowych narzędzi do pracy w modelu hybrydowym. Stawką jest zwiększenie efektywności ich pracy, co przełoży się na wyniki firmy.

W ostatnich tygodniach na polskim rynku pojawiło się rozwiązanie, które zostało stworzone z myślą o firmach i osobach, które chcą bezpiecznie i wygodnie pracować z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu. To komputery wyposażone w procesory firmy Intel Core vPRO z najnowszym oprogramowaniem Windows 11.

Bezpieczeństwo – podstawowa zasada pracy hybrydowej

Ta synergia amerykańskich producentów, to nie tylko kolejna odsłona technologicznego postępu – to również nowa kategoria produktów, które będą rozwijane z myślą o firmach pracujących w modelu hybrydowym. Z wyboru tego rozwiązania skorzysta nie tylko pracownik, ale cała firma. Urządzenia wyposażone w tę nowoczesną technologię wspierają produktywność i oferują możliwość zdalnego zarządzania. Dyrektorzy IT zyskują więc nie tylko stabilną flotę komputerów, ale przede wszystkim istotnie zmniejszą koszty związane z obsługą – wyjaśnia Jacek Lisowski product manager w AB S.A. Dodatkowo zastosowanie narzędzi i aplikacji chmurowych od Microsoft, pozwala bezpiecznie przechowywać dane i kontrolować ich aktualizację. Synchronizacja z pozostałymi współpracownikami pozwala na wygodną pracę zarówno w aplikacjach wirtualnych, jak i lokalnych.

Nowa jakość pracy zespołowej na odległość

Praca w modelu hybrydowym to częste wideokonferencje, praca z wieloma aplikacjami jednocześnie przy użyciu jednego ekranu. Rozwiązanie od Microsoft i Intel podnosi komfort pracy użytkowników poprzez optymalizowanie miejsca na ekranie czy funkcje tworzenia wirtualnych pulpitów dla poszczególnych projektów. Użytkownicy w zależności od posiadanego komputera mogą też pracować bardziej intuicyjnie z wykorzystaniem pióra, głosu i dotyku. Dzięki tym rozwiązaniom użytkownik za pomocą paska zadań może włączać i wyłączać wyciszenie w swoim urządzeniu lub intuicyjnie prezentować współpracownikom wyniki swojej pracy w jednej z aplikacji. Warto zaznaczyć, że wybierając rozwiązanie z najnowszym oprogramowaniem Microsoft możemy również wybierać z bogatej oferty aplikacji chmurowych Microsoft 365. Pakiet Microsoft 365 Business Standard zapewnia potężne aplikacje biurowe i usługi, które pomagają w prowadzeniu i rozwijaniu firmy. Wersja Premium usługi Microsoft Teams zawarta w subskrypcji Microsoft 365 Business Standard umożliwia nagrywanie spotkań, wykonywanie połączeń telefonicznych i prowadzenie konferencji głosowych, a także zapewnia m.in. 1 TB miejsca na pliki dla każdego użytkownika. Licencja dla jednego użytkownika zapewnia dostęp do pełnych instalacji aplikacji pakietu Office na pięciu urządzeniach: sprzęcie mobilnym, tabletach i komputerach. Usługa jest dostępna na komputery Mac oraz dla systemów iOS i Android i zapewnia stale dostępną pomoc telefoniczną oraz wsparcie przez Internet ze strony firmy Microsoft.

Rozwiązania dostępne od ręki

Sięgając po nowoczesne technologie dla swoich firm, ważne jest wsparcie przy wdrożeniu tych rozwiązań i zapewnienie dostępności wybranych urządzeń. Wartością dodaną dla klientów z pewnością jest też przeszkolenie użytkowników końcowych. Rozwiązania firm Intel i Microsoft na polski rynek dostarcza AB S.A – jeden z europejskich liderów dystrybucji IT. Klienci mają więc pewność, że cały proces zakupu i wdrożenia rozwiązań przebiegnie sprawnie i nie zakłóci pracy firmy. Komputery z procesorami Intel Core vPRO i oprogramowaniem Windows 11 znajdziemy m.in. w sklepach internetowych Cezar.pl, Netland24.pl i w należącym do dystrybutora AB S.A sklepie Alsen.pl. W ofercie posiadamy wiele urządzeń wyposażonych w to unikatowe połączenie. Nasi partnerzy doradzą klientom już na etapie planowania zakupu, pomogą dopasować odpowiedni sprzęt do potrzeb użytkowników końcowych i przeszkolą ich z obsługi – zapewnia Jacek Lisowski product manager w AB S.A.

Dodatkowe informacje na temat rozwiązań Intel Core vPRO i Windows 11 dedykowanych do pracy w modelu hybrydowym znajdziesz na stronie internetowej dystrybutora AB S.A.