Na rynku pojawiły się dwa ciekawe serwery HPC wspierające technologię AI

Dell wprowadził do oferty dwa silne serwery, które zaprojektowano z myślą o firmach zainteresowanych obliczeniami o wysokiej wydajności (HPC) oraz technologią AI (Artificial Intelligence; sztuczna inteligencja). Firma instaluje na obu serwerach zaktualizowaną wersję oprogramowania do wirtualizacji VMware.

Pierwszy serwer nosi nieco przydługą i co tu mówić zaskakującą nazwę Dell EMC Ready Solutions for AI: GPU-as-a-Service. Bazuje on na bardzo ciekawej technologii Bitfusion, (w posiadanie której Dell wszedł wraz z przejęciem w zeszłym roku firmy noszącej tę samą nazwę) i jest sprzedawany razem z oprogramowaniem VMware vSphere 7.

Drugi serwer nosi dużo krótszą nazwę Dell EMC Ready Solutions for Virtualized HPC. Korzysta też z oprogramowania vSphere 7 i technologii Bitfusion, a w przypadku dużych wdrożeń HPC firma instaluje w nim na życzenie użytkownika oprogramowanie VMware vSphere Scale-Out Edition.

Zobacz również:

Powołując się na testy wykonane przez firmę Forrester Consulting, Dell twierdzi iż serwer Dell EMC Ready Solutions for Virtualized HPC obsługuje aplikacje wykorzystujące technologie sztucznej inteligencji nawet 18 razy szybciej od standardowych maszyn tego typu, co powoduje iż projektowanie tego typu aplikacji zajmuje nie miesiąc, ale kilkanaście dni.


TOP 200