Na rynku pojawiła się kolejna grupa wspomagająca rozwój działalności elektronicznej

Spółka i-start.pl, założona przez szwedzki fundusz inwestycyjny ORESA Ventures, zamierza inwestować w nowe rozwiązania e-biznesowe i świadczyć usługi doradcze z szerokiego zakresu rozwiązań internetowych.

W Polsce rozpoczęła działalność grupa inwestycyjna i-start.pl, założona przez szwedzki fundusz inwestycyjny ORESA Ventures.

i-start.pl zajmuje się wspomaganiem nowych firm i zarządzaniem przedsięwzięciami realizowanymi w sektorze określanym jako TIME (telekomunikacja, technologie informacyjne, media i rozrywka). Oprócz działalności inwestycyjnej, spółka zamierza świadczyć usługi konsultingowe w zakresie prowadzenia biznesu elektronicznego.

Nowa spółka w najbliższym czasie ma skupić się na inwestycjach w przedsięwzięcia, wspierające rozwój internetowy innych przedsiębiorstw (tzw. Internet enablers), typu business-to-business, bankowości elektronicznej, bezprzewodowego handlu elektronicznego, a także rozrywki elektronicznej oraz szeroko pojętej działalności adresowanej do odbiorcy indywidualnego.

"Nasza strategia oparta jest na wnikliwych badaniach rozwoju gospodarki elektronicznej w Stanach Zjednoczonych i Europie. Rynek polski jest we wczesnej fazie rozwoju, co ma odbicie w naszej strategii inwestycyjnej. Wchodzimy na rynek w odpowiednim momencie, kiedy odreagował on już euforię internetową z początku roku" - powiedział Jerzy Kalinowski, prezes i-start.pl.

Drugim obszarem działalności spółki mają być usługi doradcze związane z działalnością internetową. Przedstawiciele i-start.pl liczą, że jej klientami będą zarówno nowe firmy, jak i przedsiębiorstwa z ugruntowaną już pozycją na rynku.

"Nowym firmom internetowym damy dostęp do wiedzy i będziemy wspomagać je w dalszym rozwoju. Przedsiębiorstwom tzw. "starej ekonomii" pomożemy natomiast rozwinąć e-biznesowy model działalności" - wyjaśnia Jerzy Kalinowski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200