Na rynek wchodzi kwalifikowany e-podpis w chmurze

Asseco Data Systems jest twórcą mobilnego e-podpisu SimplySign. Jest to pierwszy w Polsce kwalifikowany, zgodny z prawodawstwem unijnym (z eIDAS) podpis elektroniczny, z którego można korzystać za pomocą smartfona czy tabletu.

Dotychczas korzystanie z podpisu elektronicznego wymagało użycia komputera, a także dodatkowego fizycznego urządzenia w postaci tokena lub czytnika i karty. W praktyce stosowanie e-podpisu poprzez urządzenia mobilne takie jak smartfon, czy tablet było niemożliwe.

Mobilny e-podpis daje możliwość podpisywania wszelkich e-dokumentów kilkoma dotknięciami ekranu, bez potrzeby podłączania jakichkolwiek dodatkowych urządzeń w postaci kart i czytników. Dokumenty można podpisywać w dowolnym miejscu, korzystając z dowolnego urządzenia połączonego z Internetem, niezależnie od jego systemu operacyjnego.

Zobacz również:

Usługa SimplySign może być stosowana zarówno na sprzęcie stacjonarnym (PC/Laptop), jak również na różnorodnych urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety.

Rozwiązanie dostępne jest zarówno dla klientów indywidualnych (w postaci aplikacji na urządzenia mobilne), jak i odbiorców biznesowych (firmy, instytucje), w postaci prostego do integracji interfejsu API, bez konieczności ingerowania w ich systemy dziedzinowe.

Mobilny kwalifikowany e-podpis SimplySign będzie tak samo wiążący, jak podpis własnoręczny – nie tylko w Polsce, ale również na terenie całej Unii Europejskiej (na podstawie rozporządzenia eIDAS).

Podpisu można używać przy współpracy z systemami urzędów i administracji (Płatnik, eDeklaracje, PFRON) jak również do wymiany dokumentów między przedsiębiorstwami.

Idea chmurowego rozwiązania SimplySign wpisuje się bezpośrednio w jeden z priorytetowych Jednolitego Rynku Cyfrowego w zakresie przetwarzania danych w chmurze gdzie zakłada się podwojenie ilości tak przetwarzanych danych w roku 2020.


TOP 200