Na polski rynek wchodzi czeski dostawca systemów nawigacji

W czerwcu br. powstał polski oddział spółki Aponia Solutions - czeskiego dostawcy oprogramowania do nawigacji GPS. Będzie on odpowiadać za rozwój sieci sprzedaży i promocję oferty firmy w całej Europie.

Na polski rynek wchodzi czeski dostawca systemów nawigacji
Aponia Software jest producentem systemu do nawigacji satelitarnej BE-ON-ROAD. Oprogramowanie, w zależności od wersji, jest dostępne dla palmtopów i smartfonów pracujących na platformach Windows Mobile lub Windows CE.NET Core.

Władze spółki zdecydowały się otworzyć oddział w Polsce z uwagi na duży potencjał biznesowy w naszym kraju. "Czterdzieści milionów obywateli, którzy się bogacą w stabilnie rozwijającej się gospodarce, to doskonały powód dla każdej firmy wchodzącej na rynki Europy Centralnej i Wschodniej" - mówi Hubert Plichta, dyrektor zarządzający Aponia Solutions. Wszystkie działania marketingowe i całość obsługi sprzedaży są prowadzone z polskiego biura. Firma nie planuje otwierać oddziałów w innych krajach, zamierza jedynie dalej rozwijać sieć partnerów.

Ścisła współpraca pomiędzy oddziałami w Polsce i Czechach ma przyspieszyć stabilną ekspansję na rynki całej Europy. Rozpoczęcie sprzedaży w Polsce, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii oraz w Rosji, planowane jest jeszcze w tym roku.

Aktualnie najważniejszym produktem w ofercie firmy jest system BE-ON-ROAD. W jego skład, poza samym oprogramowaniem do nawigacji, wchodzi komplet cyfrowych map całej Europy, dostarczony przez firmę Tele Atlas. Rozwiązania all-in-one, znajdujące się w ofercie spółki w Czechach, na razie nie będą sprzedawane. "W ten sposób, będzie nam łatwiej wspierać firmy, które posiadają urządzenia GPS, a nie mają programu niezbędnego do nawigacji. Chcemy im pomagać, a nie konkurować z nimi" - ocenia Hubert Plichta.


TOP 200