Na polski rynek usług chmurowych wchodzi nowa marka: „Cloud by Asseco”

Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom firm na usługi świadczone przez chmury obliczeniowe, Asseco Data Systems wprowadza na rynek markę „Cloud by Asseco”.

Ostanie badania pokazują, że ten sektor rynki IT rozwija się bardzo dynamicznie, a według firmy analitycznej Synergy światowy rynek usług chmurowych wart jest obecnie 250 mld USD. Jednocześnie Synergy prognozuje podwojenie tej kwoty w ciągu najbliższych 2 lat.

Globalny trend wzrostu wartości rynku usług chmurowych jest coraz bardziej odczuwalny jest również w Polsce. Krajowy rynek chmury rośnie kilka razy szybciej niż cały rynek IT. Dynamicznie wzrasta m.in. zapotrzebowanie przedsiębiorców na dedykowane i hybrydowe rozwiązania oparte o chmurę.

Zobacz również:

Oferta „Cloud by Asseco” oparta jest o model multicloud. Asseco Data Systems jest strategicznym partnerem globalnych dostawców chmury takich jak Microsoft, Amazon oraz Oracle. Integrację rozwiązań opartych o chmurę publiczną uzupełnia oferta zaawansowanych technologicznie rozwiązań w modelu hybrydowym, które dzięki doświadczeniu i własnej infrastrukturze opartej o 3 centra danych w Polsce, projektowane są pod indywidualne potrzeby klientów.

Dwa lata temu Asseco Data Systems, wprowadziło na polski rynek innowacyjny, mobilny e-podpis w chmurze. Teraz startujemy z kompleksową ofertą pod marką „Cloud by Asseco”. Naszym celem na najbliższe lata jest wejście do grona liderów w dziedzinie usług związanych z przechodzeniem do chmury i korzystaniem z tej technologii. Stworzenie marki „Cloud by Asseco” to z perspektywy spółki naturalny krok w rozwoju – w 2018 przychody Grupy ze sprzedaży w tym obszarze wyniosły ponad 300 mln PLN” – powiedział Andrzej Dopierała, Prezes Zarządu Asseco Data Systems.

Natomiast Marcin Lebiecki (Dyrektor Pionu Usług Cloud i Centrum Danych w Asseco Data Systems) mówi „Inwestycja w chmurę to długotrwały i wieloetapowy proces. Z naszych doświadczeń wynika, że dla klientów równie istotna jak wybrana technologia, jest marka partnera, który będzie odpowiedzialny za cyfrową transformację ich firmy. Oczekują wiarygodnego, doświadczonego partnera, który zagwarantuje długofalową współpracę. Wieloletnie doświadczenie zespołu Asseco Data Systems, które zdobyliśmy realizując dziesiątki złożonych projektów IT oraz własne zaplecze technologiczne w postaci centrów danych jest dla nich gwarantem sprawności i indywidualnego podejścia do każdego z realizowanych projektów”.

Źródło: Asseco


TOP 200