Na konferencji GET.NET w Gdańsku spotkali się eksperci i pasjonaci .NET

Materiał promocyjny Już po raz piąty odbyła się w Gdańsku konferencja GET.NET – jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce poświęcone technologii .NET. 27 października w Amber Expo jedenastu ekspertów z całego świata podzieliło się swoimi doświadczeniami i najlepszymi praktykami z uczestnikami.

Konferencja GET.NET została zainicjonowana przez firmę Sii, która bardzo ceni sobie ideę wymiany wiedzy i czerpania z wzajemnych doświadczeń. Podczas październikowej edycji, równolegle na dwóch salach wykładowych, blisko trzystu pięćdziesięciu uczestników miało okazję wysłuchać jedenastu prelegentów z całego świata. Organizator od początku stawia na wysoką jakość merytoryczną prezentacji, więc wśród ekspertów znalazły się takie nazwiska jak Rachel Appel (USA), Yan Cui (Wielka Brytania), Gill Cleeren (Belgia), Jiří Činčura (Czechy) i Sławomir Aleksiuk (Polska).

– Zestawienie nazwisk tegorocznych prelegentów to nie przypadek – wyjaśnia Sii Gdańsk Director, Michael Desmurs. – Dopasowaliśmy ekspertów i tematy prezentacji tak, by pomogły uczestnikom rozwiązać ich realne problemy i zoptymalizować swoją codzienną pracę. Jeśli przy okazji inspirują do poszukiwania nowych rozwiązań, uważam cel przyświecający konferencji GET.NET za spełniony. Dodatkowo, cieszy mnie fakt, że największe firmy IT w regionie doceniają tę merytoryczną wartość wydarzenia i coraz liczniej sponsorują uczestnictwo w konferencji swoim pracownikom – dodaje Sii Gdansk Director.

Keynote Speaker tej edycji – Rachel Appel, już z samego rana zgromadziła pełne rzędy skupionych słuchaczy, opowiadając o zagadnieniach Accessible Design i Programming in Action. Spectrum tematów kolejnych wystąpień było mocno zróżnicowane, więc odbiorcy mogli czerpać wiedzę i inspiracje zarówno w kwestiach mocno technicznych, jak i miękkich. Wśród tematów znalazły się zagadnienia takie jak machine learning w .NET, bezpieczeństwo technologii bezserwerowych, tworzenie aplikacji mobilnych z wykorzystaniem XAMARIN.FORMS, DOCKER, czy MVVM, rozwijanie aplikacji o możliwościach współpracy w czasie rzeczywistym i najlepsze praktyki dotyczące funkcjonowania zespołów software’owych. Uczestnicy, dzieląc się swoimi wrażeniami w kuluarach, często podkreślali użyteczność wiedzy prezentowanej podczas GET.NET.

– To już kolejna edycja konferencji, w której wziąłem udział. Tym razem w roli speakera, choć oczywiście nie mogłem przegapić okazji uczestnictwa w pozostałych prelekcjach. Wszystkie prezentowały wysoki poziom, a co najważniejsze, były różnorodne, konkretne i praktyczne. Tu nie było lania wody o tym, co jest aktualnie na fali, a co tak naprawdę każdy albo już wie, albo może sobie w pięć minut sprawdzić w Internecie. Zamiast tego było sporo wartościowych informacji z różnych tematów, ewidentnie wynikających z dużego doświadczenia prelegentów-praktyków – podkreśla Sławomir Aleksiuk z Sii, który wystąpił w roli prelegenta.

Na GET.NET przybywają uczestnicy nie tylko żądni wiedzy, ale też cennych kontaktów, a organizacja wydarzenia i specjalnie wydzielone strefy relaksu sprzyjają networkingowi. W tym roku poszerzono udogodnienia i oprócz Strefy Chillout, w hallu pojawiły się flippery, dzięki którym przerwy między prelekcjami pozwoliły na chwilę rozrywki i pozytywnej rywalizacji.

Niebawem rozpoczną się przygotowania do łódzkiej edycji GET.NET, która odbędzie się wiosną 2019 roku. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie konferencjaget.net oraz na profilu facebook.com/konferencjaget.net.

Pomysłodawca i organizator konferencji, firma Sii, która zatrudnia prawie 4 000 inżynierów, jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej w Polsce, który wspiera klientów w zakresie doradztwa, analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą, integracji i utrzymania systemów oraz inżynierii przemysłowej.

Na konferencji GET.NET w Gdańsku spotkali się eksperci i pasjonaci .NET