Na kolejną wersję systemu Win 10 Enterprise LTSC tym razem poczekamy dłużej

Ta wiadomość może zaskoczyć użytkowników biznesowych komputerów, którymi zarządza najpopularniejszy na świecie system operacyjny. Microsoft wydał bowiem oświadczenie w którym informuje, że kolejna wersja systemu Windows 10 Enterprise „Long-term Servicing Channel” (LTSC) będzie gotowa dopiero w 2021 roku.

„Następna edycja wersji LTSC tego systemu pojawi się dopiero pod koniec 2021 roku”, napisał na firmowym blogu Joe Lurie, starszy menedżer ds. Marketingu. Warto w tym momencie przypomnieć, że ostatnia wersja tego oprogramowania oznaczona jest symbolem Windows 10 Enterprise LSTC 2019.

System ten został udostępniony użytkownikom kilka miesięcy temu, dokładnie w listopadzie 2018 r. Windows 10 Enterprise LSTC 2019 bazuje na systemie Windows 10 Enterprise 1809. Jest to tzw. duży upgrade (feature upgrade) tego systemu.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny

Wszystko więc na to wskazuje, że tym razem przerwa między kolejnymi wydaniami systemu Windows 10 Enterprise LTSC potrwa całe trzy lata. Nigdy wcześniej użytkownicy tego oprogramowania nie musieli czekać na jego kolejną aktualizację tak długo. W przypadku dwóch wcześniejszych wersji systemu Windows 10 Enterprise LTSC, przerwy wynosiły odpowiednio 13 i 27 miesięcy.

I na koniec przypomnienie, że wsparcie techniczne dla wersji LTSC systemu Windows 10 Enterprise zostało podzielone na dwa pięcioletnie okresy: Mainstream i Extended. I tak system Windows 10 Enterprise LTSC 2019 będzie wspierany do stycznia 2024 roku (okres Mainstream) albo do stycznia 2029 roku (okres Extended).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200