Na dwie zmiany

Nowe modele notebooków Hewlett-Packarda OmniBook 4150 i 900 wykorzystują już technologię Intel SpeedStep.

Nowe modele notebooków Hewlett-Packarda OmniBook 4150 i 900 wykorzystują już technologię Intel SpeedStep.

Opracowana przez Intela technologia pozwala na automatyczną, skokową zmianę częstotliwości i napięcia zasilania procesora w zależności od tego, czy komputer wykorzystuje akumulator, czy zasilanie sieciowe. W efekcie następuje dwukrotna zmiana nominalnego poboru mocy układu, co umożliwia oszczędność energii przy zasila- niu akumulatorowym lub zwiększenie wydajności, gdy notebook jest podłączony do sieci elektrycznej. W SpeedStep wyposażone są dwa najnowsze komputery przenośne Hewlett-Packard z procesorami Pentium III 600 i 650 MHz.

Modele OmniBook 4150 zostały wyposażone nie tylko w najwydajniejsze obecnie procesory dla notebooków Pentium III 650 MHz, ale standardowo zawierają również aż 128 MB RAM, dyski o dużej pojemności 18 GB i czytniki DVD 6x. Lżejsze (1,8 kg) i nieco tańsze modele OmniBook 900 są dostępne w wersjach z Pentium III 650 i 600 MHz. Nowe modele notebooków HP nie należą do tanich. Ich cena netto wynosi 16-20 tys. zł.

Nowe OmniBook są przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, które wymagają dużej wydajności sprzętu. Oszczędność energii jest w praktyce widoczna tylko dla użytkowników, którzy uruchamiają aplikacje intensywnie wykorzystujące moc obliczeniową procesora. Nie należy do nich większość typowych aplikacji biurowych.

Hewlett-Packard zapowiedział, że w marcu br. pojawią się w sprzedaży uniwersalne zasilacze sieciowe i moduły pamię- ci 256 MB SODIMM, które mogą być instalowane zarówno w OmniBook 4150, jak i 900.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200