Na SGH ruszają studia podyplomowe z zastosowań cloud computing w biznesie

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przy współpracy z Microsoft uruchamia w roku akademickim 2012/2013 studia podyplomowe "Zastosowanie technologii cloud computingu w modelowaniu biznesowym".

Kierunek tworzony jest z myślą o przedsiębiorcach i menedżerach, którzy chcą dowiedzieć się, jak zwiększyć efektywność firmy i konkurencyjność swojego biznesu, oraz osobach odpowiedzialnych za działy IT i systemy informatyczne w firmach. "SGH nie tylko podąża z ‘duchem czasu’ i rozwoju nauk, ale też stara się wyprzedzać pewne zjawiska; przewiduje, co będzie istotne dla biznesu w najbliższej przyszłości. Cloud computing jest ostatnio jednym z wiodących tematów, towarzyszących dyskusjom o podnoszeniu konkurencyjności i efektywności biznesu. Naszym zdaniem to na tyle istotny trend rynkowy, szczególnie w dobie kryzysu ekonomicznego, kiedy wszystkie firmy poszukują źródeł optymalizacji swoich przedsięwzięć, że zdecydowaliśmy się na uruchomienie dedykowanego kierunku studiów podyplomowych" - mówi Prof. Dr hab. Andrzej Herman, Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej. Organizatorzy chcą, żeby uczestnicy studiów mieli możliwość poznawania najnowocześniejszych rozwiązań i uczenia się od praktyków, stąd zaangażowanie ekspertów z rynku, bez których nauczanie miałoby wymiar jedynie teoretyczny. Program studiów kładzie szczególny nacisk na efektywność zastosowania cloud computingu i poprawy pozycji konkurencyjnej biznesu, a docelowo wzrostu wartości przedsiębiorstwa. Obok Microsoft w całym przedsięwzięciu wezmą udział również inne firmy i organizacje, których eksperci zapewnią fachową i profesjonalną wiedzę. Będą to: Polska Akademia Nauk, Politechnika Warszawska, Polska Izba Ubezpieczeń, firma konsultingowo badawcza Forrester, kancelaria prawnicza Bird & Bird oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Zobacz również:

  • Alexa Amazona ma naśladować głos dowolnej osoby
  • Chmura IBM dla sektora edukacji
  • Nowy członek zarządu Microsoft
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200