NYSE zmienia ponownie decyzję dotyczącą losu chińskich firm

Giełda nowojorska zmieniła wczoraj w tej sprawie już drugi raz w ciągu ostatnich kilku dni swoją wcześniejszą decyzję, dotyczącą wykluczenia z niej trzech chińskich firm. Najpierw bowiem ogłosiła, że usuwa je, potem cofnęła tę decyzję, a obecnie informuje, że nie będzie jednak notować ich akcji.

NYSE

Dwa dni temu informowaliśmy, że nowojorska giełda wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie usunie z notowań trzech chińskich firm telekomunikacyjnych (China Mobile, China Telecom i China Unicom), o czym donosiliśmy tutaj. Informacja ta jest już nieaktualna i z początkiem przyszłego tygodnia zostaną one jednak z usunięte z indeksu NYSE.

W opublikowanym przez NYSE komunikacie napisano: „W dniu 5 stycznia 2021 roku Department of Treasury's Office of Foreign Asset Control (Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu przekazało nam dodatkowe wytyczne dotyczące tej sprawy w których czytamy, że począwszy od godziny 9:30 czasu wschodniego w dniu 11 stycznia 2021 roku obywatele USA nie mogą inwestować swoich pieniędzy w firmy zagrażające bezpieczeństwu naszego kraju, do których zaliczają się te trzy chińskie firmy. W związku a tym nasza decyzja nie mogła być inna”.

Zobacz również:

  • Salesforce sfinalizował przejęcie Slack’a
  • Chińskie telekomy pozostają na nowojorskiej giełdzie
  • Największe IPO spółek technologicznych w 2021 r. na świecie

Na koniec warto wspomnieć o innej ważnej decyzji mającej związek z chińskimi firmami. Wczoraj Donald Trump podpisał dekret zakazujący używania na terytorium USA ośmiu chińskich aplikacji (Alipay, CamScanner, QQ Wallet, SHAREit, Tencent QQ, VMate, WeChat Pay i WPS Office), argumentując iż zagrażają one bezpieczeństwu narodowemu.


TOP 200