NTT DoCoMo i AOL będą współpracować przy bezprzewodowych rozwiązaniach internetowych

Światowa prasa spekuluje, że odpowiednia umowa ma zostać podpisana w najbliższych dniach.

NTT DoCoMo, największy japoński operator komórkowy, prowadzi rozmowy z America Online na temat ewentualnej współpracy nad tworzeniem i wprowadzeniem na rynek bezprzewodowych usług internetowych. Jak podają różne źródła, usługi prawdopodobnie byłyby dostępne również poza rynkiem japońskim.

W ramach umowy, której podpisanie może zostać ogłoszone lada chwila, NTT DoCoMo objęłaby do 43% akcji w japońskim oddziale AOL. Zdaniem The Wall Street Journal, inwestycja ta jest szacowana na ok. 120 mln USD. Ponadto AOL zainwestowałby w nowe przedsięwzięcie kolejne 100 mln USD, a w ciągu dwóch następnych lat firmy przeznaczyłyby na rozwój działalności jeszcze 200 mln USD.

Świadczenie bezprzewodowych usług internetowych poza rynkiem japońskim prawdopodobnie zostanie objęte oddzielnym porozumieniem - podają źródła zbliżone do firm.

Pogłoski o połączeniu sił NTT DoCoMo i AOL pojawiały się w japońskiej prasie już od kilku miesięcy. Przedstawiciele obu firm odmawiają jednak komentarzy na ten temat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200