NTT Communications przejmuje Verio za 5,5 mld USD w gotówce

NTT Communications, spółka należąca do największego japońskiego operatora telekomunikacyjnego Nippon Telegraph and Telephone, przejmuje firmę Verio, amerykańskiego dostawcę usług internetowych. Wartoś...

NTT Communications, spółka należąca do największego japońskiego operatora telekomunikacyjnego Nippon Telegraph and Telephone, przejmuje firmę Verio, amerykańskiego dostawcę usług internetowych. Wartość transakcji, która ma zostać zrealizowana w gotówce do końca III kw. br., szacowana jest na 5,5 mld USD.

Inwestycja NTT ma na celu poszerzenie zasięgu jej usług sieciowych i internetowych, świadczonych obecnie głównie na rynkach azjatyckich, na nowe regiony.

Verio obsługuje ponad 400 tys. serwisów WWW. Jest także właścicielem internetowej sieci szerokopasmowej znajdującej się w Stanach Zjednoczonych. NTT dotychczas posiadał 10-proc. udział w przejmowanej firmie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200