NT nie odda pola Linuksowi

Microsoft nie obawia się rozpoczętej niedawno kampanii IBM-a, który zamierza pozyskać użytkowników odchodzącej na emeryturę platformy Windows NT 4.0. Microsoft podejmuje działania, aby nie dopuścić do migracji swoich klientów do środowiska Linux.

Inicjatywa IBM-a została ogłoszona podczas tegorocznej konferencji LinuxWorld w Nowym Jorku. W ramach program migracji koncern zapewni klientom także odpowiednie narzędzia oraz szkolenia. Inny projekt o nazwie Move2Lotus oferuje przejście z Microsoft Exchange do pakietu Domino pod Linuksem.

W odpowiedzi, Microsoft zaprezentował pakiet Windows Services for Unix w wersji 3.5 bez opłat. Dzięki niemu użytkownicy mogą pozostać przy rozwiązaniach uniksowych, tam gdzie tego potrzebują, pracując jednocześnie w środowisku Windows. Na pytanie co sądzi o programie IBM-a Jim Herbert, szef działu Windows Server odpowiada: "Wiemy tyle, ile przeczytaliśmy w gazetach. Wygląda na to, że powielają nasze pomysły, które my realizujemy od 2 lat...i to nam pochlebia." Herbert nie chciał ujawnić ilu użytkowników wciąż korzysta z Windows NT zasłaniając się tajemnicą handlową. Koncern nie zamierza przedłużać życia wygaszanemu produktowi, jak uczynił to niedawno ze starszymi systemami 98 oraz ME.

Zobacz również:


TOP 200