NOWOŚCI RYNKOWE

Data center Varion Telecom w piątce największych w Polsce

Varion Telecom jest nowym operatorem telekomunikacyjnym specjalizującym się w usługach kolokacji. Firma świadczy usługi kolokacji, prywatnych centrów danych (PCD), biur zapasowych, a także dostępu do internetu, transmisji danych oraz telefonii ISDN i VoIP, opierając się na własnej i dzierżawionej infrastrukturze telekomunikacyjnej.

Nowe data center firmy jest położone na Ursynowie, w odległości 10 km od centrum Warszawy. Zajmuje powierzchnię 1300 mkw. i ma możliwość rozbudowy do 5700 mkw. w ciągu pięciu miesięcy. Plasuje się w pierwszej piątce największych centrów danych w Polsce. Jest to jedno z niewielu centrów w naszym kraju, które dopuszcza obciążenie rzędu 5KN/mkw., co umożliwia kolokację nawet najcięższych urządzeń telekomunikacyjnych.

Firma informuje, że ceny energii elektrycznej w jej lokalizacji są niższe o 5%-15% niż w większości centrów danych w Polsce. Ponadto dysponuje ona przyłączem o mocy 4,2 MW z możliwością rozbudowy do 8,4 MW. Wyposażenie obiektu Varion Telecom jest zgodne ze standardami TIER III. Data center niedawno otrzymało certyfikat zgodności z normą ISO 27001, która określa warunki bezpieczeństwa dla farm serwerów.

Linxdatacenter świadczy usługi z centrum danych w Warszawie

Linxdatacenter, międzynarodowy dostawca rozwiązań centrum danych, stosujący politykę neutralności operatorskiej, otworzył w Warszawie nowe centrum danych, zajmujące powierzchnię 1400 mkw., o jakości TIER 3. Centrum zostało wybrane na siedzibę główną usługi LinxCloud - nowej usługi w portfolio firmy.

Centrum danych zajmuje powierzchnię 1400 mkw. i moc 2,5 MW. Ma bezpośrednią łączność światłowodową z Międzynarodowym Węzłem Operatorskim w budynku LIM. Obiekt Linxdatacenter jest w pełni zgodny ze standardami międzynarodowymi. Przeszedł pomyślnie testy wydajnościowe i bezpieczeństwa przeprowadzone przez ekspertów w tej dziedzinie, między innymi z Politechniki Warszawskiej.

W skład oferowanych usług z zakresu IT wchodzą takie rozwiązania, jak: praca w technologii cloudowej, wirtualizacja, kolokacja, hosting zarządzany, serwery dedykowane i wirtualne, usługi przechowywania danych, backup i disaster recovery oraz usługi dodane. Dzięki wsparciu międzynarodowemu Linx Group, oferta wzbogacona jest o rozwiązania telekomunikacyjne, takie jak: bezpośredni dostęp do internetu, wirtualna sieć prywatna, usługi dotyczące tranzytu IP oraz łączności Ethernet.

Software AG modernizuje linię webMethods

Dzięki wykorzystaniu technologii in-memory, mechanizmów przetwarzania w chmurze, rozwiązań mobilnych i funkcji społecznościowych pakiet webMethods 9.0 ma lepiej wspierać procesy zarządzania danymi i pozwalać na ich integrację z wieloma narzędziami biznesowymi.

Przedstawiciele firmy Software AG podkreślają, że wykorzystanie nowych funkcji i technologii oznacza istotne rozszerzenie warstwy integracyjnej webMethods. Przykładowo, wykorzystanie mechanizmów przetwarzania danych bezpośrednio w pamięci operacyjnej ma pozwalać na podniesienie efektywności obsługi dużych wolumenów danych. Ma to stanowić odpowiedź na oczekiwania biznesu związane z trendem znanym jako Big Data.

W zakresie obsługi technologii in-memory pakiet webMethods 9.0 bazuje na rozwiązaniach spółki Terracotta, należącej do koncernu Software AG. Z kolei obsługa funkcji mobilnych i społecznościowych ma ułatwiać użytkownikom dostęp do kluczowych informacji biznesowych z poziomu telefonów, tabletów, a także internetowych społeczności.

WiFox zwiększy wydajność sieci Wi-Fi

Naukowcy z amerykańskiego North Carolina State University opracowali oprogramowanie umożliwiające sprawniejsze zarządzanie ruchem sieciowym w routerach WiFi, do których podłączonych jest wielu użytkowników. Rozwiązanie o nazwie WiFox, dzięki odpowiedniemu priorytetowaniu ruchu, ma wyeliminować problemy z wydajnością sieci.

"Specyfikacja protokołu IEEE 802.11 umożliwia klientom podłączonym do punktu dostępowego korzystanie z tego samego kanału transmisyjnego. Problem w tym, że w końcu zawsze ilość pobieranych danych przekracza ilość danych wysyłanych, a wtedy pojawiają się straty pakietów i zakłócenia w komunikacji" - tłumaczą naukowcy.

Ich zdaniem, główną przyczyną problemu jest postępująca w miarę zwiększania się ilości przesyłanych danych asymetria ruchu sieciowego. Opracowany na North Carolina State University protokół WiFox stale monitoruje ruch sieciowy i w przypadku wykrycia jakichkolwiek zakłóceń nadaje wyższy priorytet odpowiednim "porcjom" danych, żeby ograniczyć asymetrię i zapewnić nieprzerwany przepływ danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200