NOWOŚCI RYNKOWE

Deduplikacja i kompresja w nowym wcieleniu

Firma EMC ogłosiła wydanie najnowszej wersji swojego rozwiązania przeznaczonego do wykonywania kopii bezpieczeństwa z wbudowaną deduplikacją danych - Avamar 6. Nowością jest opcja integracji z systemami deduplikacji obecnymi w EMC Data Domain oraz głębsza integracja z systemami wirtualizowanymi w środowisku VMware.

Integracja Avamara z wysoko skalowalnym rozwiązaniem Data Domain sprawia, że dyskowa deduplikacja obecna w Avamarze może być zastosowana w środowiskach korporacyjnych o wysokiej wydajności. W ten sposób udaje się utworzyć optymalizowane, skalowalne środowiska ochrony danych, konsolidując przy tym zarządzanie i składowanie danych. W takim środowisku backup można kierować do urządzeń właściwych dla charakterystyki obciążenia. Z kolei dodanie obsługi VMware pozwala na trzykrotne przyspieszenie procesu wykonywania kopii bezpieczeństwa środowiska wirtualnego w porównaniu do dostępnych rozwiązań firm trzecich.

Integracja Avamar - Data Domain jest zrealizowana za pomocą oprogramowania EMC Data Domain Boost, które zostało zintegrowane z oprogramowaniem klienckim Avamar. Dzięki integracji można centralnie zarządzać wykonywaniem kopii bezpieczeństwa, odtwarzaniem danych i replikacją danych do zasobów Data Domain. Obciążenie związane z deduplikacją jest rozmieszczane nieco inaczej niż przy pracy Avamara, dzięki czemu można osiągnąć lepszą wydajność przy dużym obciążeniu rozległymi strumieniami danych, takimi jak pełne kopie baz danych, zachowując przy tym możliwie niskie obciążenie pasma transmisji danych klient/serwer. W zintegrowanym środowisku administratorzy mogą kierować backup albo do systemów Data Domain, albo do zasobów Avamara, zależnie od charakterystyki pracy aplikacji i potrzeb związanych z obsługą danego serwera.

Avamar 6 obsługuje przesyłanie do Data Domain kopii baz danych Oracle i SQL Server, aplikacji Microsoft Exchange i Sharepoint, a także obrazów VMware. Integracja z VMware obejmuje wykorzystanie vStorage API oraz vCenter. Maksymalny rozmiar Avamar Data Store Gen 4 to obecnie 124 TB, przy czym zwiększenie przestrzeni można uzyskać, integrując wiele systemów Data Domain, w tym także najnowsze urządzenie DD890 obsługujące do 285 TB użytecznej przestrzeni.

Nowy niewielki NAS

Firma Synology zaoferowała nowy serwer NAS, model DiskStation DS411+II. Jest to następca modelu DS411+, oferujący lepszą wydajność i nowe opcje, w tym zarządzenie przez Synology DiskStation Manager 3.1

DiskStation DS411+II jest niewielkim czterodyskowym serwerem NAS, oferującym wydajność około 100 MB/s przy zapisie i odczycie w konfiguracji RAID 5. Serwer ten obsłuży dyski SATA o pojemności do 3 TB każdy, w takiej konfiguracji zaoferuje do 12 TB użytecznej przestrzeni na dane. Serwer korzysta z dwurdzeniowego procesora 1.8 GHz, 1 GB pamięci RAM DDR2, posiada port Gigabit LAN, dwa złącza USB i jedno eSATA.

Urządzenie pobiera 60 W przy pełnym obciążeniu i 19,8 W w stanie uśpienia, przy czym w urządzeniu wprowadzono system zarządzania energią, który umożliwia zaprogramowanie włączania i wyłączania w określonych godzinach.


TOP 200