NETASQ - nowości w UTM

Urządzenia UTM firmy NETASQ zostały wyposażone w rozszerzony filtr URL. W urządzeniach udostępniono także raporty w języku polskim.

Dostępne 53 kategorie tematyczne zostały rozszerzone o specyficzne polskie serwisy dodane na podstawie analizy ruchu internetowego generowanego przez pracowników polskich firm i organizacji. Nowością rozszerzonej klasyfikacji jest możliwość zgłaszania przez użytkowników stron do klasyfikacji.

Wraz z premierą nowego narzędzia, udostępniono dwa warianty raportowania. Adresowany do większych firm, NETASQ Event Analyzer pozwala na monitorowanie i ocenę stanu zabezpieczeń firmowej sieci, sprawdzenie rzeczywistego obciążenia łącza, a także umożliwia dokładne analizowanie ewentualnych prób ataku. Do dyspozycji administratora oddano 200 predefiniowanych raportów, które może on od razu wykorzystać lub dowolnie modyfikować, dopasowując do swoich potrzeb. Raporty można wygodnie przeglądać jako interaktywne pliki PDF. Narzędzie oferuje wygodny dostęp do raportów bez konieczności logowania się - poprzez aktywne łącza RSS.

Zobacz również:

  • Cloudflare zapewni darmowy dostęp do ważnego komponentu swojej platformy

Rynek małych i średnich firm może teraz korzystać z nowego narzędzia do raportowania - Event Reporter Light. Rozwiązanie ma bardzo niskie wymagania sprzętowe i jest dostępne dla posiadaczy już najmniejszych modeli rozwiązań NETASQ (od U30 do U450). Event Reporter Light dostępny przez przeglądarkę internetową daje administratorowi dostęp do najpotrzebniejszych raportów na temat stanu sieci firmowej. Event Reporter Light jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Rozwiązania NETASQ zapewniają kompleksową ochronę sieci przed włamaniami dzięki filtrowaniu komunikacji przez firewall zintegrowany z systemem IPS. NETASQ nie tylko blokuje ruch sklasyfikowany jako niebezpieczny, ale również może oczyszczać kod HTML z wrogiej zawartości i dostarczać użytkownikowi bezpieczną witrynę.

Dodatkowo rozwiązania NETASQ chronią przed infekcjami spowodowanymi zagrożeniami oraz spamem. Umożliwiają zdalną komunikację z siecią firmową za pomocą bezpiecznych tuneli VPN, pozwalają na filtrowanie stron internetowych oraz zarządzanie pasmem (QoS), co jest szczególnie przydatne w coraz powszechniej stosowanej przez firmy komunikacji VoIP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200