NEC utworzy nową firmę

NEC poinformowała, że w październiku 2001 z firmy zostanie wydzielone nowe przedsiębiorstwo. Przejmie ono działy zajmujące się półprzewodnikami optycznymi, urządzeniami mikrofalowymi i półprzewodnikami złożonymi.

NEC poinformowała, że w październiku 2001 z firmy zostanie wydzielone nowe przedsiębiorstwo. Przejmie ono działy zajmujące się półprzewodnikami optycznymi, urządzeniami mikrofalowymi i półprzewodnikami złożonymi. Urządzenia te stanowią podstawę szerokopasmowego i mobilnego sprzętu sieciowego.

Nowe przedsiębiorstwo, o kapitale 12 mld jenów, ma - według oczekiwań NEC - w pierwszym roku działalności osiągnąć sprzedaż w wysokości 120 mld jenów. Załogę będzie stanowić około 500 osób. Siedziba przedsiębiorstwa będzie zlokalizowana w fabryce NEC Kansai w zachodniej części Japonii. NEC planuje potroić sprzedaż urządzeń optycznych i mikrofalowych, ze 100 mld jenów w roku podatkowym 2000 do 300 mld jenów w 2005 r. (szacuje się, że w tym okresie wartość rynku zastanie podwojona - do kwoty 2 bilionów jenów).

NEC twierdzi, że jest jedynym na świecie producentem, który posiada wszystkie najważniejsze dla urządzeń optycznych technologie, oparte zarówno na krzemie, jak i na galu. Są one wykorzystywane do najwydajniejszej komunikacji optycznej, jak np. w urządzeniach WDM. W komunikacji mobilnej i satelitarnej, gdzie są wykorzystywane urządzenia pracujące w wysokich częstotliwościach, oparte na galu wielopołączeniowe urządzenia produkcji NEC mają - jak podaje firma - ponad 60-proc. udział w rynku, produkty krzemowe około 35 proc., co czyni NEC liderem w tej dziedzinie.

Rosnące zainteresowanie sieciami szerokopasmowymi i mobilnymi, zwłaszcza w Europie i Ameryce Północnej, daje tej branży doskonałe perspektywy. Aby sprostać potrzebom rynku, firma NEC zainwestuje w laboratoria CEL (California Eastern Laboratories), które są odpowiedzialne za sprzedaż, marketing i opracowywanie rozwiązań dla klientów na rynku północnoamerykańskim. Firma podpisze także porozumienia z partnerami w Japonii i na Tajwanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200