NEC szykuje się do przejęć i precyzuje swoją strategię

Japońska firma przeznaczyła 5,7 mld USD na fundusz dotyczący przejęć firm z branży informatycznej, które planuje dokonać w ciągu trzech najbliższych lat.

Japoński NEC przeznaczył 5,7 mld USD na fundusz dotyczący przejęć firm z branży informatycznej, które planuje dokonać w ciągu trzech najbliższych lat.

Utworzenie funduszu jest jednym z elementów strategii firmy, którą NEC ogłosił pod koniec ub.r. Zakłada ona ukierunkowanie działalności firmy na rozwiązania internetowe.

Ponadto firma zapowiedziała, że zamierza się skupić na sześciu kluczowych obszarach biznesowych. Są to: systemy zwielokrotniania fal w sieciach optycznych, w tym WDM (Wavelength Division Multiplexing), sieci komórkowe trzeciej generacji, technologie komponentów do bezprzewodowych rozwiązań internetowych, komponenty do szerokopasmowych sieci internetowych, usługi internetowe i handlu elektronicznego oraz zaawansowane, przeznaczone dla najbardziej wymagających odbiorców, systemy komputerowe.

Prezes NEC-a, Koji Nishigaki, ma nadzieję, że firmie uda się zdobyć 20% światowego rynku rozwiązań WDM (obecnie 8%) i 30% rynku komponentów dla telefonów komórkowych wykorzystujących technologię dostępu radiowego z podziałem kodu WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access).

***

NEC przyłącza się do projektu Linuxa dla platformy IA-64

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200