NEC sprzedaje kolejne zakłady produkcyjne

Japoński koncern sprzeda dwie fabryki sprzętu telekomunikacyjnego firmie Celestica. Umowa zakłada również, że ten kanadyjski producent kontraktowy przez 5 lat będzie wytwarzał dla NEC-a podzespoły i urządzenia do budowy sieci DSL i szerokopasmowych sieci optycznych.

Japoński koncern sprzeda dwie fabryki sprzętu telekomunikacyjnego kanadyjskiej firmie kontraktowej Celestica. Umowa między stronami zakłada również, że Celestica przez 5 lat będzie wytwarzać dla NEC-a podzespoły i urządzenia do budowy sieci DSL i szerokopasmowych sieci optycznych. Wartość tego dodatkowego kontraktu szacowana jest na 2,5 mld USD.

W roku finansowym zakończonym 31 marca 2001 r. japońskie fabryki NEC-a sprzedały sprzęt telekomunikacyjny za 839 mln USD. Porozumienie zawarte z Celesticą, która produkuje komponenty dla takich gigantów jak IBM, Sun Microsystems czy Motorola, pozwoli japońskiej firmie dokonać znaczących oszczędności na kosztach produkcji, dostaw, magazynowania oraz obniżyć ceny podzespołów. Częścią umowy jest przejęcie przez Celesticę kontroli nad 1,2 tys. pracownikami NEC-a. Umowa zacznie obowiązywać od 1 kwietnia br.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200