NEC sprzedaje fabrykę

Koncern postanowił przekazać produkcję sprzętu komputerowego amerykańskiej spółce Solectron. NEC zamierza skoncentrować się na tworzeniu oprogramowania i usługach.

Od przyszłego roku produkcją serwerów, pamięci masowych i stacji roboczych marki NEC, zajmować będzie się amerykańska firma Solectron. Japoński koncern sprzeda swoją fabrykę w Ibaraki i będzie kontrolował jedynie jej dział rozwojowy. Wartość kontraktu szacowana jest na 240 - 250 mln USD.

Dzięki przekazaniu produkcji w outsourcing NEC spodziewa się ograniczyć koszty i podnieść konkurencyjność firmy wobec innych producentów, zwłaszcza azjatyckich. Sprzedaż fabryki jest wyrazem zmiany strategii działania firmy, która zamierza skoncentrować się na tworzeniu oprogramowania i świadczeniu usług informatycznych.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Solectron to jeden z największych na świecie producentów kontraktowych z branży elektronicznej. W zeszłym firma ta przejęła m.in. jeden z zakładów produkcyjnych koncernu Sony. NEC uprzednio informował o zamiarze sprzedania swoich czterech japońskich fabryk producentom kontraktowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200