NEC: nowe serwery

Pod koniec sierpnia koncern wprowadzi do sprzedaży w pełni redundantny serwer klasy low-end w cenie poniżej 20 tys. USD.

NEC rozpoczyna dystrybucję serwerów linii Express5800/320La również poza Japonią. Firma utrzymuje, że jest to pierwszy na świecie powszechnie dostępny model serwera klasy low-end o 100-procentowej niezawodności. Zastosowane w NEC Express5800/320La rozwiązania polegają na zdublowaniu wszystkich kluczowych elementów systemu, takich jak procesory, dyski twarde czy układy pamięci. Nadmiarowe elementy przetwarzają dane równolegle z podstawowymi komponentami, więc praca systemu jest niezakłócona w razie awarii jakiegokolwiek z podzespołów. Uszkodzone elementy mogą być wymieniane bez konieczności przerywania pracy całego systemu. Wraz z serwerem dystrybuowane będzie ponadto oprogramowanie umożliwiające zdalne monitorowanie pracy serwera oraz diagnozowanie lub przewidywanie możliwych usterek jeszcze przed ich wystąpieniem. W model Express5800/320La wykorzystano technologię budowy redundantnych platform sprzętowych opracowaną przez firmę Stratus Technologies International.

Według analityków IDC, oparty na architekturze Intela serwer NEC, jest pierwszym tej klasy rozwiązaniem w cenie ok. 20 tys. USD. Do tej pory średnia cena w pełni redundantnych serwerów wynosiła ok. 100 tys. USD.

Zobacz również:

  • Wsparcie dla Windows Server w nowej formule
  • Premiera kwantowego komputera IBM w Europie
  • Microsoft zapowiada premierę kolejnej wertykalnej usługi
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200