NEC - komórka wielkości wizytówki

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym miesiącu koncern NEC zaprezentuje telefon komórkowy wielkości wizytówki. Urządzenie wyposażone będzie we wbudowany aparat fotograficzny oraz kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 120 x 160 pikseli.

NEC - komórka wielkości wizytówki

NEC N900

Model N900 na pierwszy rzut oka bardziej przypomina aparat fotograficzny niż telefon komórkowy - głownie z uwagi na niewielkie rozmiary oraz minimalistyczny design. Rozmiary urządzenia to 85 x 54 x 8,6 mm, zaś waga - ok. 70 g.

Urządzenie pracuje w standardzie GSM, obsługuje GPRS, WAP oraz wiadomości MMS. Aparat potrafi odtwarzać polifoniczne, 40-tonowe dzwonki. Cyfrowy aparat fotograficzny, zastosowany w urządzeniu, wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 300 000 pikseli - wyposażono go w funkcjonalność, umożliwiającą rejestrowanie do 4 zdjęć na sekundę.

W pierwszej kolejności urządzenie dostępne będzie w Chinach - nie wiadomo na razie, czy trafi na inne rynki (i kiedy może to nastąpić).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200