NEC dla GameCube’a

26 lutego NEC otworzył nową fabrykę półprzewodników w Kyushu w Japonii.

26 lutego NEC otworzył nową fabrykę półprzewodników w Kyushu w Japonii.

Jest to najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka NEC na świecie. Firma będzie w niej produkować zaawansowane układy graficzne wykonane w technologii 0,18 mikrona, które zostaną wykorzystane w najnowszym dziecku Nintendo – konsoli do gier GameCube, następcy Nintendo 64.

Nowy zakład NEC oznaczony jako "Fab 9" może produkować także układy DRAM w technologii 0,13 mikrona. Miesięcznie z linii produkcyjnej, w którą NEC zainwestował kwotę 8 mld jenów, będzie schodzić 10,000 układów półprzewodnikowych. Niskie koszty produkcji oraz elastyczność fabryki jest możliwa dzięki wprowadzeniu zaawansowanego stopnia automatyzacji. Zgodnie z proekologiczną polityką firmy, nowy zakład charakteryzuje się stosunkowo niskim zużyciem energii elektrycznej i spełnia normę „zero-emission” co oznacza, iż 99% odpadów z procesów produkcyjnych zostaje ponownie wykorzystana. Według przedstawicieli NEC – „Fab 9” będzie pełnić dużą rolę w światowym przemyśle półprzewodników.

NEC POLSKA

www.nec.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200