NEC bez notebooków

NEC zmienia dystrybutora w Polsce i przekazuje produkcję notebooków firmie Packard Bell.

NEC zmienia dystrybutora w Polsce i przekazuje produkcję notebooków firmie Packard Bell.

Na początku br. NEC zawarł z krakowskimSystem 3000 umowę dotyczącą dystrybucji m.in. monitorów, drukarek, czytników CD-ROM tej firmy. "Umowa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i NEC postanowił ją rozwiązać" - powiedział Mariusz Orzechowski, dyrektor przedstawicielstwa NEC GmbH w Polsce. Nowym dystrybutorem zostanie najprawdopodobniej firma Commpol.

Jednocześnie NEC GmbH przestaje zajmować się dystrybucją notebooków w związku z przekazaniem działu komputerów przenośnych firmie Packard Bell, której NEC jest współwłaścicielem. Nie znana jest jeszcze organizacja dystrybucji notebooków. Obecnie Packard Bell nie ma przedstawicielstwa w Polsce. W Niemczech pracownicy działu komputerów przenośnych NEC GmbH już przeszli do pracy w Packard Bell.

Zdaniem Mariusza Orzechowskiego, można spodziewać się zmian w ofercie notebooków Versa. Packard Bell nie chce sprzedawać starszych modeli Versa 550 i 4000. Firma ta zamierza zdecydowanie odświeżyć ofertę komputerów przenośnych NEC i oferować tylko nowe notebooki Versa 6000 oraz jeszcze nie ujawnione modele popularne, które mają zastąpić sprzedawane obecnie Versa 550.

Według przedstawiciela NEC GmbH, firma sprzedała w I poł. br. ok. 200 sztuk modeli Versa 550 i około 200 komputerów Versa 4000.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200