NDS dla Solarisa wreszcie na rynku

Novell rozpoczął sprzedaż usług katalogowych Novell Directory Services (NDS) dla systemu Solaris Sun Microsystems. Wprowadzenie tego produktu zapowiadano od ponad dwóch lat.

Do korzystania z NDS w wersji dla Solarisa konieczne jest zainstalowanie serwera NetWare. Za pomocą jednego hasła użytkownicy będą mieli możliwość logowania się w systemach NetWare, Solaris i Windows NT (NDS dostępny jest również dla tego systemu). Administratorzy sieci złożonej z serwerów Solaris i NetWare będą zarządzali kontami, grupami użytkowników i ich prawami dostępu do aplikacji sieciowych z poziomu NDS.

NDS for Solaris 2.0 (nazwa pierwszej wersji) kosztuje tyle, ile NDS for NT 2.0, czyli 695 USD (licencja na serwer) i 26 USD (za każdego użytkownika). Posiadaczom licencji NDS for NT, NetWare 4.x i NetWare 5 Novell udostępnia bezpłatne uaktualnienie NDS for Solaris, które można pobrać z firmowej strony WWW.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200