NCR już z Pentium

18 maja NCR/AT & T przedstawił nową rodzinę stacji roboczych i serwerów z procesorami Pentium, na którą składają się stacje robocze o wydajności 224 MIPS oraz trzy serwery z symetrycznym wieloprzetwarzaniem (SMP).

18 maja NCR/AT & T przedstawił nową rodzinę stacji roboczych i serwerów z procesorami Pentium, na którą składają się stacje robocze o wydajności 224 MIPS oraz trzy serwery z symetrycznym ieloprzetwarzaniem (SMP).

Jako kontynuacja architektury NCR System 3000, nowe produkty pozwalają rozbudowywać posiadane już systemy komputerowe bez potrzeb zmiany systemu operacyjnego i oprogramowania użytkowego. Do tej pory na rynku ukazał się NCR 3360 - z jednym lub dwoma procesorami, mogący pracować jako stacja robocza Windows NT lub kliencki terminal unixowy - oraz serwer sieciowy NCR 3430. W czwartym kwartale br. ukażą się serwery wieloprocesorowe (od 1-16 procesorów Pentium 66 MHz) NCR 3455, 3525 i 3555, dla baz danych lub sieci wielodostępnych, przeznaczone do pracy pod NCR Unix SVR4 MP-RAS. Firma proponuje również bazujące na Pentium płyty i inne elementy systemów, pozwalające na stopniowe przejście do nowej techniki, przy wykorzystaniu aktualnie posiadanego sprzętu.


TOP 200