NATO broni się przed serbskimi hakerami

Chcąc uniknąć dalszego blokowania swojego serwisu WWW, NATO wymieniło serwer Sun SPARC 20 na wydajniejszy model UltraSPARC.

Chcąc uniknąć dalszego blokowania swojego serwisu WWW, NATO wymieniło serwer Sun SPARC 20 na wydajniejszy model UltraSPARC. Poszerzono również przepustowość łączy. Zdaniem specjalistów sojuszu, ma to zapewnić szybsze przetwarzanie danych i tym samym niedopuszczenie do zablokowania serwisu tzw. bombardowaniem pingami oraz niechcianą korespondencją (spam).

Atak na serwis informacyjny paktu nasilił się w ubiegłym tygodniu. Użytkownicy komputerów PC z Belgradu zaczęli przysyłać tysiące elektronicznych listów, z których część była zainfekowana wirusami. NATO podejrzewa, że atak miał swoje źródło w serbskim wojsku i nie był dziełem niezależnych hakerów.

Przedstawiciele NATO twierdzą, że sojusz nie odpowie kontratakiem drogą elektroniczną. "Chcemy pokazać, że jesteśmy bardziej cywilizowani i wierzymy w wolność słowa" - mówi administrator serwisu NATO. Sojusz rozważa nawet możliwość zamieszczania na swoich stronach WWW informacji serbskich, aby również Serbowie mogli zaprezentować własne informacje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200