NASK zaoferuje operatorom internetowym dostęp do globalnej sieci IP

Firma w tym celu podpisała stosowną umowę z Telią.

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) i Telia podpisały umowę, w ramach której NASK będzie oferował operatorom internetowym dostęp do globalnej sieci Telia Net.

Dostęp będzie realizowany przez dwa niezależne łącza ATM (do Sztokholmu i Frankfurtu), każde o przepustowości 45 Mb/s. NASK gwarantuje dostępność usługi na poziomie 99,96% na obszarze całej sieci Telia Net.

"Gwarancja dostępności pasma na poziomie 99,96% dotyczy nie tylko odcinka między punktami dostępowymi PoP (Point of Presence) w Polsce i w Szwecji czy Niemczech. Dotyczy ona całej, globalnej sieci Telii" - stwierdził Adam G. Sawicki, prezes Telia Carrier Poland.

Przedstawiciele firm twierdzą, że bezpośredni dostęp do Internetu oferowany operatorom w ramach usług Telia IP Transit Services pozwoli im na wprowadzenie do oferty nowych usług.

Punkt dostępowy do sieci (PoP) znajduje się w Warszawie, a dostęp do niej realizowany jest przez warszawską sieć Warman NASK-u.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200