Muzyczne plany Nokii

Nokia i Universal Music rozpoczynają współpracę w dystrybucji muzyki dla użytkowników wybranych modeli telefonów Nokii. Pliki muzyczne z katalogu wytwórni Universal maja być dostępne za opłatą na portalu ovi.com, który Nokia uruchomi w 2008 roku.

Użytkownicy portalu będą mieli także dostęp do map, gier i serwisów społecznościowych oraz otrzymają możliwość bezpłatnego przechowywania zdjęć. Jak podaje Gazeta Prawna, nowy projekt fińskiego producenta dzieli operatorów na tych, którzy jak Vodafone czy Telecom Italia Mobile, zostali partnerami Nokii w tych projektach i takich, którzy widzą w nich zagrożenie dla swojego biznesu.

Na razie grupa docelowa nowego projektu nie będzie jednak duża, ponieważ wszystkie możliwości ovi.com będą dostępne tylko z użyciem multimedialnych komórek serii N z systemem operacyjnym Symbian Serie60, a tych jest na całym świecie nieco ponad 100 mln na 3,3 mld użytkowników komórek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200