Muzyczne komputery Sony

Sony zaprezentował prototypowe egzemplarze dwóch nowych komputerów, przeznaczonych głównie dla miłośników cyfrowej muzyki.

Koncern zaprezentował prototypowe egzemplarze dwóch nowych komputerów (jednego notebooka i jednego desktopa). Pierwszy z nich to wzbogacona w nowe funkcje wersja notebooka Vaio QR. Od pierwowzoru odróżnia go przede wszystkim biała obudowa. Ponadto w skład wyposażenia tego modelu wchodzą także specjalne oraz złącze Memory Stick, pozwalające na łatwe odsłuchiwanie nagrań muzycznych, zapisanych na tym właśnie nośniku.

Drugi z nowych komputerów, tym razem stacjonarny, to nowa wersja Vaio MX, nazwana przez producenta Music Server. Jego najciekawszą cechą jest znajdujący się na przednim panelu slot MiniDisc. Music Sever wyposażony jest także w zestaw głośników i wbudowany wzmacniacz o mocy 20 watów na jeden kanał.

Na razie nie są znane dokładne konfiguracje nowych komputerów. Przedstawiciele Sony ujawnili jedynie, że Music Server będzie wykorzystywał procesor Intel Pentium 4 i system operacyjny Windows XP Home Edition. Oba nowe komputery trafią do sprzedaży na początku przyszłego roku.