Musk wszedł w skład rady dyrektorów zarządzającej Twitterem

Twitter opublikował dzisiaj komunikat, w którym poinformował akcjonariuszy i opinię publiczną o tym, że Elon Musk stał się kolejnym członkiem rady dyrektorów tej firmy.

Grafika: Twitter

Stało to się zaledwie kilka dni po tym, gdy Elon Musk wykupił na giełdzie 9,25% wszystkich udziałów Twittera, stając się tym samym największym pojedynczym podmiotem posiadającym tak duży pakiet udziałów.

Komentując to wydarzenie, dyrektor wykonawczy Twittera, Parag Agarwal, powiedział iż jest pewien, że Musk wniesie do firmy dużo nowych idei i pomysłów. I to pomimo tego, że kierował w ostatnim czasie pod adresem Twittera dużo krytycznych uwag.

Zobacz również:

Na wiadomość tę zareagowała od razu giełda i notowania akcji Twittera poszły w górę i najpierw w ciągu kilku minut zdrożały o 5%, a następnie o prawie 10% Wszystko więc wskazuje na to iż wcześniejsze spekulacje mówiące o tym, że Musk przymierza się do zbudowania własnej sieci społecznościowej, nie sprawdzą się. Teraz bardziej prawdopodobne jest to, że Elon Musk będzie chciał zrealizować swój cel w inny sposób, wpływając bezpośrednio na strategię, jaką przyjmie jeden największych graczy na tym rynku, jakim jest Twitter.

W związku z powołaniem go do rady dyrektorów, Musk zgodził się ograniczyć swoje inwestorskie zapędy i zadeklarował iż nie kupi w przyszłości więcej niż 14.9% wszystkich udziałów firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200