Musk rusza na podbój rynku AI

Szef firm Tesla, Twitter i SpaceX wykluczył możliwość zamrożenia prac nad sztuczną inteligencja i jest przekonany, że w najbliższym czasie czeka nas dynamiczny i pełen niespodzianek rozwój tej technologii.

AI to technologia, która ku zaskoczeniu wielu znawców rynku IT zepchnęła w ostatnich miesiącach w cień tak szumnie reklamowaną koncepcję metaverse, która właściwie legła w gruzach. Niech nikt nie podziewa się spowolnienia prac nad sztuczną inteligencją, twierdzi Musk. To, czego obecnie jesteśmy świadkami, to tylko przedsmak tego, co czeka nas w przyszłości. Boom na tę technologię dopiero nabiera rozpędu, napisał Musk w ten weekend na Twitterze. Według niego w najbliższym czasie będziemy świadkami szybkiej transformacji, w wyniku której miejsce AI zajmie jeszcze bardziej nowatorska technologia.

Mowa o AGI (skrót od słów Artificial General Intelligence). Myśl taką wygłosił niedawno szef jednej z firm pracujących nad sztuczną inteligencją (Quora). Zdefiniował on AGI jako zdolność do wykonywania przez sztuczną inteligencję tych wszystkich zadań, które człowiek jest obecnie w stanie robić wykorzystując do tego celu komputer oraz internet. Musk całkowicie z nim się zgadza . Niektórzy sądzili, że przechodzenie od AI do AGI to będzie długi i powolny proces, ale według Muska nastąpi to bardzo szybko, bez okresy przejściowego. Firma Quora jest twórcą chatbota Poe.

Zobacz również:

Warto przypomnieć, że Musk ma bardzo ambitne plany dotyczące AI i założył niedawno firmę o nazwie X.AI, która zajmuje się tą technologią. Musk kupił już nawet tysiące systemów obliczeniowych zdolnych obsługiwać aplikacje AI i jego ambicją jest stworzenia alternatywy dla opracowanego przez firmę OpenAI bota ChatGPT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200