Musk chce przejąć Twittera na własność

Serial z Elonem Muskiem i Twitterem w rolach głównych ciągle trwa i każdy jego kolejny odcinek przynosi zaskoczenie. Tym razem amerykański miliarder mówi, że gotów jest zapłacić 54,20 USD za każdą akcję Twittera i kupić go w całości, na co będzie musiał wyłożyć ponad 43 miliardy dolarów.

„Zainwestowałem ostatnio mocno w Twittera gdyż wierzę w jego potencjał i to, że może się on stać się platformą przestrzegającą wolności słowa. Uważam bowiem, że wolność słowa jest podwaliną demokracji”, napisał wczoraj Elon Musk w mailu, który wysłał do jednego z szefów Twittera. I dodał, „Od momentu dokonania inwestycji w tę spółkę zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie ona dobrze prosperować w swojej obecnej postaci. Dlatego Twitter musi zostać przekształcony w prywatną firmę”.

Nikt nie powinien mieć już wątpliwości, o co w tej całej grze chodzi. Zamiast budować własną sieć społecznościową, Musk postanowił przejąć Twittera i narzucić mu swoją wizję rozwoju.

Zobacz również:

I nie jest to tylko teoretyczne rozważanie, gdyż Musk opracował już stosowny wniosek i wysłał go do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Sprawa nabrała więc oficjalnego biegu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200