Multiplayer z komórki

Firma Sony Ericsson rozpoczęła testy nowej usługi, umożliwiającej posiadaczom telefonów komórkowych prowadzenie gier w trybie multiplayer. Oczywiście, z nowej usługi będą mogli korzystać jedynie posiadacze aparatów marki SE.

Prowadzenie gier w trybie multiplayer za pomoca telefonów Sony Ericsson możliwe jest już teraz - z tym, że odbywa się to za pośrednictwem protokołu Bluetooth (oznacza to, że gracze muszą znajdować się blisko siebie). W nowej usłudze grać będzie można "zdalnie" - dzięki wykorzystaniu protokołu GRPS.

Na początku gracze będą mogli zmierzyć się w tylko w dwóch grach - Rally (w rozgrywce będą mogły wziąć udział 4 osoby) oraz RC Battle (przeznaczonej dla 8 graczy). Obie gry zostaną już na początku przyszłego roku udostępnione w serwisie internetowym firmy (w sekcji Fun). Będzie je można instalować m.in. w telefonach Sony Ericsson T300, T230, Z608 oraz T630.

W tej chwili trwają testy nowej usługi - jeśli przebiegną one pomyślnie, serwis ruszy już w styczniu.

Więcej informacji:

http://www.sonyericsson.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200