Multimedialny walkman Sony w Europie

Koncern zapowiedział wprowadzenie na europejski rynek przenośnego odtwarzacza plików audio Vaio Pocket VGF-AP1. Urządzenie dostępne będzie w dwóch wersjach - z dyskiem o pojemności 20 lub 40 GB.

Multimedialny walkman Sony w Europie

Vaio Pocket VGF-AP1

Odtwarzacz pojawić ma się w europejskich sklepach już w przyszłym miesiącu. Vaio Pocket VGF-AP1 wyposażony jest w kolorowy, 2,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 230 x 240 pikseli. W podstawowej wersji - z dyskiem o pojemności 20 GB - odtwarzacz mierzy 11,5 x 6,3 x 1,7 cm i waży 195 g. Wersja z dyskiem 40 GB jest grubsza (2,1 cm) i cięższa - waży 205 g. Obydwa modele mają wbudowaną baterię litowo-jonową, która, jak zapewniają przedstawiciele Sony, wystarcza na ok. 20 godzin.

Co ważne, urządzenie odtwarza jedynie pliki audio zapisane w stworzonym przez Sony formacie ATRAC 3 Plus - wraz z odtwarzaczem użytkownik otrzymuje oprogramowanie, które podczas kopiowania plików audio (np. WMA czy MP3) na dysk Vaio Pocket VGF-AP1 automatycznie konwertuje nagrania na format ATRAC 3 Plus. Ceny urządzenia na razie nie podano.

Zobacz również:


TOP 200