Multimedialny układ Toshiby z technologią Cell

Toshiba zaprezentowała układ scalony o wysokiej wydajności, przeznaczony do obsługiwania aplikacji multimedialnych, np. przetwarzających obrazy wideo.

Multimedialny układ Toshiby z technologią Cell
Nowy układ nosi nazwę SpursEngine i wykorzystuje rdzenie procesora Cell, zaprojektowanego przez Sony i IBM. Toshiba pokaże układ i zademonstruje jego możliwości na początku października w Japonii na targach CEATEC Japan 2007. Firma przedstawi np. jak układ edytuje zdjęcia 3D (trójwymiarowe) twarzy, robiąc to z bardzo dużą szybkością.

SpursEngine przetwarza szybko strumienie danych wideo głównie dzięki obecności wielordzeniowyego mikroprocesora, wykorzystując do tego celu firmową technologię opracowaną przez Toshibę. SpursEngine jest taktowany zegarem 1,5 GHz i pobiera 10 do 20 watów mocy. Aby sprostać wymaganiom stawianym przez wymagające aplikacje multimedialne, układ używa szybkiej pamięci XDR DRAM (Rambus).

Zobacz również:

  • Toshiba: dyski twarde 26 TB w tym roku, a 40 TB za pięć lat
  • TSMC rozpocznie produkcję w 2 nm w 2025 roku

Toshiba obiecuje, że układ SpursEngine trafi na rynek w połowie października, tuż po zakończeniu targów CEATEC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200