Multimedialny notebook

Firma Systemax zaprezentowała notebooka, w którym największy nacisk postawiono na funkcje multimedialne. Komputer, nazwany Pursuit SV, wyposażono m.in. w umieszczone z przodu obudowy głośniki i wbudowany odtwarzacz MP3.

Firma Systemax zaprezentowała , w którym największy nacisk postawiono na funkcje multimedialne. Komputer nazwany Pursuit SV wyposażono m.in. w umieszczone z przodu obudowy głośniki i wbudowany .

Poza standardowymi portami (szeregowym, PS/2, USB i VGA), komputer wyposażono także w wejścia pozwalające na przekształcenie go w prawdziwe centrum multimedialne. Port IEEE 1394 pozwala np. na podłączenie do Pursuit SV cyfrowej , lub szybkiego zewnętrznego dysku twardego korzystającego z tego protokołu. W skład zestawu portów wchodzi także wejście S-Video, dzięki któremu możliwe jest podłączenie komputera do magnetowidu lub telewizora. Także standardowe telewizory, nie wykorzystujące złącza S-Video, można połączyć z Pursuit SV. Producent nie zapomniał także o zwykłym wyjściu "jack".

Systemax pozwala klientom na dowolne skonfigurowanie notebooka. Podstawowy model wyposażony jest natomiast w procesor Intel Celeron 800 MHz, 128 MB pamięci SDRAM oraz dysk twardy o pojemności 10 GB. Komputer pracuje pod kontrolą systemu Windows XP, waży 2,8 kg i kosztuje ok. 900 USD.