Multimedialny, internetowy odtwarzacz Stickam już działa

W poniedziałek firma Advanced Video Communications oficjalnie opublikowała produkt o nazwie "Stickam". Jest to darmowa aplikacja, łącząca w sobie zalety komunikatora internetowego z odtwarzaczem zdjęć, muzyki, czy wideo.

Stickam to internetowe narzędzie pozwalające użytkownikom umieścić na swoich stronach internetowych i blogach wideo konferencje na żywo, muzykę lub zdjęcia. Nie wymaga to zainstalowania żadnego oprogramowania na ich komputerach. Wystarczy tylko skopiować kod HTML czy JavaScript i wkleić go na własną stronę, by cieszyć się strimingiem wideo na żywo bez limitu przepustowości. Dowolna ilość ludzi będzie mogła oglądać przekaz w tym samym czasie na maksymalnej możliwej rozdzielczości i bez utraty jakości.

Stickam będzie współpracować ze wszystkimi najpopularniejszymi kamerami internetowymi i będzie działał na wszystkich możliwych systemach operacyjnych, włączając w to Mac OS, Linux i oczywiście MS Windows. Każdy gość na stronie internetowej będzie mógł obejrzeć wideo, niezależnie od tego czy jest użytkownikiem Stickam czy nie. Warto też zauważyć, że firma zamierza przez najbliższe sześć tygodni rozdawać pięć kamer internetowych dziennie. Szczęśliwcy będą wylosowani spośród nowo założonych, darmowych kont użytkowników.

Więcej szczegółów: Stickam

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200