Multimedialne przełączniki KVMP DVI firmy Aten

ATEN wprowadza na rynek nowe przełączniki USB 2.0 DVI Dual View KVMP z serii CubiQ. CS1642 (dwa porty) i CS1644 (cztery porty) to urządzenia, które łączą w sobie przełącznik KVM z 2-portowym hubem USB 2.0 oraz pozwalają na jednoczesną obsługę dwóch wyświetlaczy Dual Link. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla grafików komputerowych, bankowców, doradców finansowych oraz graczy.

Przełączniki KVM z nowej serii CubiQ zapewniają dostęp do dwóch lub czterech komputerów z podwójnymi ekranami za pomocą jednej klawiatury, myszki lub konsoli. CS1642 i CS1644 pozwalają na obsługę dwóch wysokiej rozdzielczości ekranów DVI w tym samym czasie. Urządzenia umożliwiają także scentralizowany dostęp do dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Przełączniki pracują zarówno na złączu cyfrowym DVI jak i na analogowym oraz pozwalają na niezależne przełączanie KVM, USB i audio.

Multimedialne przełączniki KVMP DVI firmy Aten

CS1642 i CS1644 umożliwiają przesył obrazu o wysokiej rozdzielczości (2560×1600 pikseli dla dual link DVI oraz 1920×1200 pikseli dla single link DVI) w trybie szerokopasmowym. Wbudowany system Video DynaSync sprawia, że rozdzielczość obrazu jest automatycznie optymalizowana. Dzięki funkcji HDCP Compliant przełączniki obsługują urządzenia w standardzie HDCP.

Nowe przełączniki firmy ATEN zapewniają dźwięk High Definition Audio w standardzie 2.1 channel surround. Przyciski wyboru trybu i wyboru portu wyposażone zostały dodatkowo w ikony LED ukazujące status KVM, USB lub dźwięku. Dzięki temu użytkownik może słuchać muzyki odtwarzanej na jednym komputerze i jednocześnie pracować, grać lub obsługiwać inne urządzenia peryferyjne przyporządkowane innemu systemowi.

Nowe urządzenia KVMP DVI są kompatybilne ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows 2000/XP/Vista, Linux, Mac, Sun oraz FreeBSD).

Ceny detaliczne ceny urządzeń wynoszą odpowiednio 1573 i 2145 zł (netto). W Polsce dystrybutorem produktów firmy ATEN jest AJM Electronics.

Czytaj również tutaj o nowych przełącznikach firmy Aten z serii ALTUSEN KVM Over the NET.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200