Multimedialne nowości Nokii

Podczas rozpoczynającego się dzisiaj kongresu Nokia World, firma zaprezentowała swoje nowe urządzenia i usługi. Nokia stawia na multimedialność, personalizację urządzeń i współpracę z serwisami społecznościowymi.

Podczas kongresu Nokia zapowiedziała aplikację Lifecasting with Ovi, która powstała przy współpracy z serwisem społecznościowym Facebook. Aplikacja ma ułatwić użytkownikom urządzeń mobilnych korzystanie z serwisu, umożliwi szybkie logowanie i informowanie o swojej lokalizacji i statusie na portalu Facebook bezpośrednio z ekranu głównego urządzenia.

Multimedialne nowości Nokii

Nokia N97 mini

Aplikacja Lifecasting with Ovi będzie mieć swoją premierę w nowym urządzeniu Nokia N97 mini, stanowiącym odmianę modelu Nokia N97. Nokia N97 mini to komputer mobilny z odchylanym ekranem dotykowym 3,2", klawiaturą QWERTY i w pełni personalizowanym ekranem głównym.

Nokia N97 mini posiadać będzie nowe oprogramowanie, które zostanie udostępnione w październiku jako aktualizacja do urządzenia Nokia N97, wzbogacone o nowe widżety ekranu głównego i przewijanie szybkim ruchem palca. Użytkownicy Nokia N97 mini będą również mogli korzystać z najnowszych funkcji Ovi Maps ułatwiających wyszukiwanie miejsc i nawigację oraz dowolnie personalizować ekran główny przy użyciu aplikacji i usług pobranych z Ovi Store. Urządzenie ma trafić do sprzedaży w październiku 2009 roku, a przewidywana cena detaliczna modelu to 450 euro.

Multimedialne nowości Nokii

Nokia X3 Black

Nokia ogłosiła też wprowadzenie nowego multimedialnego telefonu Nokia X6, wyposażonego w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 3,2" i wbudowaną pamięć 32 GB. Model X6 umożliwia przeglądanie zdjęć, filmów wideo i stron internetowych na panoramicznym ekranie o proporcjach 16:9 oraz daje dostęp z ekranu głównego do 20 znajomych, ulubionych wirtualnych społeczności, takich jak Facebook oraz do Ovi Store.

Firma zaprezentowała też swoje nowe urządzenia muzyczne Nokia X3. Jest to pierwsze urządzenie z Series 40, dające dostęp do Ovi Store. Telefon wyposażony jest w głośniki stereo, wbudowane radio FM i aparat 3,2 MPix. Telefony Nokia X6 oraz Nokia X3 dostępne będą w czwartym kwartale 2009 roku w sugerowanych cenach 450 euro oraz 115 euro.

W nowej ofercie firmy znajdą się również kieszonkowy mini-głośnik Nokia MD-9, a także stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth Nokia BH-505.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200