Można pobierać Service Pack 1 dla Windows 7

W usłudze Windows Update pojawił się Service Pack 1 dla Windows 7. Instalkę SP1, pakietu poprawek i dodatków do systemu Microsoftu, można również ściągnąć z centrum pobierania producenta.

Rzecznik prasowy Microsoftu Brandon LeBlanc napisał we wtorek, 22 lutego, na blogu: od dzisiaj Windows 7 Service Pack 1 będzie dostępny dla wszystkich w Microsoft Download Center i zacznie być wprowadzany za pomocą Windows Update.

Service Pack 1 dla Windows 7 pobierany przez Windows Update wymaga 750 MB wolnego miejsca na dysku w wersji dla 32-bitowego Windows 7 (x86) i 1050 MB w wersji dla 64-bitowej edycji systemu (x64). Plik instalacyjny, który można pobrać z Microsoft Download Center jest znacznie większy i zajmuje odpowiednio 4100 MB i 7400 MB. Proces instalacji SP1 dla siódemki trwa około 30 minut i wymaga zrestartowania komputera.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Wielkie oczekiwania związane z AI

Microsoft zapowiedział Windows 7 SP1 prawie roku temu. Publiczna beta pojawiła się w lipcu 2010, a w październiku ukazała się wersja release candidate.

Co daje Windows 7 Service Pack 1?

SP1 jest zbiorem różnych poprawek, które w większości, były już wcześniej udostępniane za pomocą aktualizacji Windows. Microsoft zapowiadał i powtórzył to wczoraj, że Service Pack nie zawiera wielu nowych funkcji, lecz jest kompletnym zestawem poprawek związanych z bezpieczeństwem, stabilnością i wydajnością, które pojawiały się już wcześniej w aktualizacjach.

Nowościami wprowadzonymi przez SP1 są Remote FX oraz Dynamic Memory. Obie te funkcje usprawniają pracę z pulpitem zdalnym i obsługę maszyn wirtualnych. Najpierw pojawiły się w Windows Server 2008 R2 SP1. Ich działanie opisywaliśmy nieco szerzej przy zapowiedzi Service Packa.

Windows 7 SP1 (KB 976932) może zostać odinstalowany, jednak nie będzie to możliwe, jeśli usuniemy pliki kopii zapasowej dodatku Service Pack np. używając funkcji oczyszczanie dysku. W takim przypadku, by powrócić do pierwotnej wersji Windows, pozostaje opcja przywracania systemu lub jego przeinstalowanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200