Możliwa radykalna przebudowa rynku układów NAND

Wiele wskazuje na to, że w świecie IT szykuje się kolejne duże przejęcie. W internecie pojawiły się spekulacje, że Western Digital jest bliski podjęcia decyzji o zakupie firmy Kioxia, japońskiego producenta układów scalonych. Rozmowy obu firm podobno dobiegają końca, a wartość transakcji ma wynieść 20 mld USD.

WD

Informację podała kilka godzin temu agencja Reuters. Obie strony wydały natychmiast oświadczenie w którym informują, że nie zamierzają komentować takich spekulacji. Już sam fak, że nie zaprzeczyły takim doniesieniu może świadczyć o tym, że coś jest na rzeczy.

Jedno jest pewne - jeśli transakcja dojdzie do skutku, to obraz rynku układów scalonych NAND ulegnie radykalnej przebudowie. Należy przypomnieć, że blisko jedna trzecia tego rynku należy obecnie do firmy Samsung, a firmy Kioxia i Western Digital mają w nim udziały na poziomie odpowiednio 18,3% i 14,7%. Nowa firma – jeśli taka powstanie po tej fuzji – może stać liderem tego rynku.

Zobacz również:

  • Ważne trendy na 2024
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200