Mozilla zapowiada - nowy Firefox pozostawi w pobitym polu wszystkie inne przeglądarki

Firma informuje, że pracuje nad przeglądarką Firefox kolejnej generacji, która będzie pracować nieporównanie szybciej od dostępnych obecnie na rynku aplikacji tego typu. Przeglądarka powstaje w ramach firmowego projektu “Project Quantum”, będzie zawierać zupełnie nowy silnik i zostanie oficjalnie zaprezentowana na początku 201 7 roku.

Mozilla zapowiada, że przeglądarka będzie wykorzystywać w maksymalnym stopniu wszystkie najnowsze technologie wspierane przez desktopy oraz urządzenia mobilne. Dotyczy to zarówno warstwy sprzętowej tych urządzeń, jak i oprogramowania.

W przypadku warstwy sprzętowej chodzi o możliwość realizowania wielu zadań jednocześnie. Głównie dzięki temu, że przeglądarka będzie w stanie wykorzystać w maksymalny stopniu wszystkie rdzenie procesora zainstalowanego w komputerze, jak u układu GPU przetwarzającego grafikę.

Zobacz również:

  • Firefox zapewni o wiele lepszą prywatność
  • Najlepsze przeglądarki sieciowe dla biznesu - jaki program wybrać?
  • DuckDuckGo skrytykowane przez szefa Brave. Powód: brak ochrony prywatności

Przeglądarka będzie mogła bardzo szybko ładować strony, a następnie płynnie je przewijać. Operacja ta – przewijanie stron – jest obecnie przysłowiową piętą achillesową wszystkich dostępnych obecnie na rynku przeglądarek.

Mozilla ma nadzieję, że nowy Firefox stawi z powodzeniem czoła innym przeglądarkom, gdyż jego notowania nie są ostatnio najlepsze. Ostatnie badanie przeprowadzone przez firmę analityczną Netmarketshare pokazało, że z usług przeglądarki Firefox korzysta obecnie 6,36% użytkowników. Największym udziałem w rynku może się pochwalić Chrom (54,08). Kolejne miejsca zajmują przeglądarki Internet Explorer (17,70%), Safari (10,94%), FireFox (6,36) i Microsoft Edge (3,61%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200