Mozilla przekłada premierę oprogramowania Firefox for Windows 8 na marzec

Mozilla zamierzała pierwotnie udostępnić przeglądarkę Firefox przystosowaną do pracy na komputerach Windows 8 na początku tego roku (dokładnie 21 stycznia), razem z kolejną wersją (27) standardowej przeglądarki Firefox. Okazuje się, że firma zmieniła plany i nastąpi to kilkanaście tygodni później.

Firma informuje, że oprogramowanie Firefox for Windows 8 (zoptymalizowane do pracy na komputerach wyposażonych w dotykowy ekran) dotrze do użytkowników razem z przeglądarką Firefox 28, której premierę zaplanowano na marzec 2014 r.

Mozilla pracuje nad oprogramowaniem Firefox for Windows 8 od dwóch lat. Firma zaprezentował już nawet (w ramach projektu "nightly builds”) kilka eksperymentalnych wersji tej przeglądarki, jednak data oficjalnej premiery była ciągle odkładana, tak iż niektórzy zaczęli już powątpiewać, czy w ogóle do niej dojdzie w najbliższych kilku miesiącach.

Zobacz również:

  • Mobilna przeglądarka Firefox dla urządzeń Android wzbogaci się o setki nowych rozszerzeń
  • Interfejs przeglądarki Firefox zyskał nową funkcję
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Teraz wszystko wskazuje na to, że stabilna i końcowa wersja przeglądarki Firefox for Windows 8 ujrzy światło dzienne w marcu, a wcześniej, na początku lutego, użytkownicy będą mogli testować wersję beta tego oprogramowania.

Obecnie użytkownicy tabletów Windows 8 nie mają dużego wyboru jeśli chodzi o przeglądarki. Pozostaje im właściwie Internet Explorer 11, który zawiera już pewne funkcjonalności opracowane z myślą o systemie Windows 8.1. Jednak wielu użytkowników jest tak przyzwyczajonych do przeglądarki Firefox, że oczekują oni ze zniecierpliwieniem na premierę oprogramowania Firefox for Windows 8.

Google oferuje już przeglądarkę Chrome zoptymalizowaną do pracy na tabletach, ale różni się ona znacznie od wersji desktopowej i nie wspiera funkcjonalności „pinch-to-zoom” (złap i przybliż), która w przypadku ekranów dotykowych jest swego rodzaju niezbędnikiem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200