Mozilla VPN oferuje więcej prywatności niż wcześniej

Na Androidzie i iOS pojawiła się funkcja multi-hop VPN. Mozilla chce zapewnić lepsze narzędzia do ochrony prywatności w sieci.

Mozilla VPN stawia na jeszcze większą prywatność / Fot. Materiały własne

Mozilla VPN stawia na jeszcze większą prywatność / Fot. Materiały własne

Nowa wersja narzędzia Mozilla VPN 2.7 będzie oferować funkcję multi-hop. Została ona ogłoszona w połowie 2021 roku dla komputerów stacjonarnych, a teraz pojawi się również na urządzeniach mobilnych.

Sprawdź: Program do nagrywania ekranu

Zobacz również:

  • Interfejs przeglądarki Firefox zyskał nową funkcję
  • Dlaczego antywirus w dzisiejszych czasach to za mało?
  • Tryb incognito, czyli nowomowa w świecie big techów

Funkcja multi-hop Mozilla VPN pozwala korzystać z dwóch serwerów VPN zamiast jednego. Najpierw kieruje aktywność online przez jeden serwer VPN, zwany serwerem "wejściowym", a następnie kieruje go przez serwer, który Mozilla nazywa serwerem "wyjścia" VPN.

Korzystanie z samej funkcji jest dość proste i wymaga tylko kilku kliknięć. Wszystko, co użytkownicy muszą zrobić, to wywołać Mozilla VPN, przejść do "Wybierz lokalizację" i wybrać "Multi-hop". Następnie wybieramy miejsca wejścia i wyjścia - i gotowe.

"Wiemy, że ważniejsze niż kiedykolwiek jest bezpieczeństwo i świadomość, że to, co robisz w internecie, to twój własny biznes" – podała firma w komunikacie prasowym.

Mozilla VPN ma dać jeszcze większą prywatność

Mozilla zwraca uwagę, że użytkownicy, którzy są "ultrakonserwatywni, jeśli chodzi o prywatność", tacy jak działacze polityczni, dziennikarze piszący o drażliwych tematach, lub jakakolwiek inna grupa, której praca może narazić na niebezpieczeństwo, powinni uznać tę funkcję za szczególnie przydatną.

Potencjalną wadą korzystania z funkcji multi-hop Mozilla VPN jest to, że może przez nią ucierpieć prędkość internetu. Do tego bateria urządzenia mobilnego może zostać nieco szybciej rozładowana.

Zobacz: JPG to PDF

Kiedy jednak prywatność ma ogromne znaczenie, wielu użytkowników z przyjemnością dokona takiego kompromisu.

Nowa funkcja jest częścią Mozilla VPN w wersji 2.7. Ta wersja jest również wyposażona w ulepszoną funkcję prywatności o nazwie Multi-Account Containers, która pozwala użytkownikom na rozdzielenie części ich życia online na oznaczone kolorami zakładki. Pliki cookie są oddzielone kontenerami, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z sieci na wielu kontach.

Mozilla VPN na razie nie jest dostępna dla polskich użytkowników. Warto zapoznać się z alternatywą – ProtonVPN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200