Motorola wprowadza na rynek nowe procesory PowerPC

Producent liczy, że poza wykorzystywaniem jego nowych jednostek w komputerach Apple, znajdą one zastosowanie w sprzęcie telekomunikacyjnym i sieciowym.

Motorola wprowadziła na rynek nowy procesor MPC7450 PowerPC, przeznaczony do wielu zastosowań, w tym do sprzętu sieciowego, zaawansowanych systemów specjalizowanych i do komputerów typu desktop.

Nowa jednostka sprzedawana jest z zegarami o częstotliwościach 533 MHz, 667 MHz i 733 MHz.

MPC7450 jest trzecim już modelem należącym do rodziny G4 układów PowerPC. Procesory te - jak na razie - będą głównie wykorzystywane w nowych komputerach Power Mac G4 firmy Apple Computer. Producent liczy jednak, że jego nowy układ znajdzie też zastosowanie w urządzeniach z rynku telekomunikacyjnego i obliczeń naukowych.

Zobacz również:

  • Premiera wersji próbnej pakietu Office 2021 for Mac
  • Urządzenia 5G pomogą zwiększyć sprzedaż smartfonów o 7,4% w tym roku
  • Premiera kwantowego komputera IBM w Europie

Jako podstawowe zalety nowych jednostek, wymienia się lepszą wydajność, usprawnioną szynę systemową i mniejsze zapotrzebowanie na energię. Procesory są produkowane w technologii 0,18 mikrometra z miedzianymi ścieżkami. Ich cena, przy zamówieniach w pakietach po 10 tys. sztuk, wynoszą: 250 USD dla wersji 533 MHz, 295 USD dla 667 MHz oraz 370 dla jednostek taktowanych zegarem 733 MHz.

Ponadto Motorola zapowiedziała zwiększenie częstotliwości taktowania zegara obecnej już na rynku wersji procesora MPC7410 PowerPC 533 MHz.

***

Dataquest: rynek półprzewodników wzrósł o 31%

Motorola przestraszyła rynek


TOP 200