Motorola wprowadza dalsze redukcje zatrudnienia

W efekcie niekorzystnych wyników sprzedaży w sektorze telefonii komórkowej elektroniczny gigant zwolni kolejnych 7 tys. pracowników.

Motorola dołącza do grona firm, które w minionych dniach zapowiedziały znaczną redukcję zatrudnienia. Koncern poinformował, że w wyniku postępującego spadku popytu na rynku telefonów komórkowych firma jest zmuszona zwolnić 7 tys. pracowników zatrudnionych w tym sektorze produkcji. Redukcje obejmą zarówno stanowiska kierownicze, inżynierów, jak i pracowników administracyjnych w oddziałach firmy na całym świecie.

Na przestrzeni ostatnich sześciu miesięcy Motorola już kilkakrotnie ogłaszała konieczność redukcji zatrudnienia. W grudniu ub.r. sprzedała firmie Celestica jedną ze swoich amerykańskich fabryk aparatów komórkowych. Nowy właściciel zatrudnił jedynie ok. 1500 osób z 2850-osobowej załogi. W styczniu br. Motorola poinformowała o zwolnieniu kolejnych 2500 pracowników zakładów wytwarzających telefony komórkowe. W lutym kierownictwo firmy podjęło decyzję o redukcji blisko 4000 miejsc pracy w fabrykach półprzewodników w USA i Francji.

Zobacz również:

  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną
  • USA deklasują Chiny na rynku układów scalonych
  • Blisko 1/4 Polaków chciałaby pracować w firmie międzynarodowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200