Motorola szuka prezesa

Prezes Motoroli Christopher Galvin przechodzi na emeryturę. Piastował swoją funkcję od stycznia 1997 roku. Na stanowisko prezesa zarządu amerykańskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego został wybrany w czerwcu 1999 roku.

Galvin, w zamieszczonym na witrynie Motoroli, oświadczeniu jako powód odejścia wskazał różnice poglądów w kwestii dalszego rozwoju koncernu. Odchodzący prezes będzie zarządzał firmą do czasu wybrania jego następcy. Zarządzana przez Galvina Motorola oddała fińskiej Nokii palmę pierwszeństwa pośród producentów telefonów komórkowych.

Pośród potencjalnych sukcesorów wymienia się Mike'a Zafirovskiego - obecnie dyrektora operacyjnego koncernu. Zafirovski dołączył do Motoroli w czerwcu 2000 roku.

Zobacz również:

  • Po pandemii liderzy firm stawiają na odporność ich biznesów

Według opublikowanego na początku września raportu firmy Gartner, w II kw. Motorola odnotowała spadek udziałów w rynku sprzedanych aparatów - z 17 proc. do 14,6 proc.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200